Plac Unii na sprzedaż

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 11-02-2014, 00:00

Spółki Liebrecht & Wood i BBI Development wystawiły na sprzedaż kompleks biurowohandlowy przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie.

Plac Unii składa się z trzech budynków. Między dwoma sześciopiętrowymi znajduje się 21-piętrowy wieżowiec. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 56,8 tys. mkw., z czego część biurowa zajmuje 41,3 tys. mkw., a 15,5 tys. mkw. (na parterze budynków) galeria handlowa City Shopping. Obiekt został oddany do użytku w IV kwartale 2013 r.

Przy sprzedaży kompleksu inwestorom będzie doradzała agencja CBRE, która jest także wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem biur w Placu Unii (wynajęte jest 60 proc.).

Zdaniem Mike’a Atwella, dyrektora działu rynków kapitałowych w CBRE na Europę Środkową i Wschodnią, sprzedaż budynku wywoła duże zainteresowanie.

— Rok 2013 był jednym z najbardziej aktywnych na rynku inwestycyjnym w Polsce od 2008. Przewidujemy, że ta tendencja będzie kontynuowana również w 2014 i w kolejnych latach. Polska, zwłaszcza Warszawa, jest nadal najbardziej pożądanym przez inwestorów rynkiem w regionie — przekonuje Mike Atwell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu