Platforma Solorza ruszy z potrójną usługą

Katarzyna Latek
opublikowano: 12-11-2009, 06:37

Cyfrowy Polsat kupił mPunkt, by nauczyć się sprzedawać usługi telekomunikacyjne i wejść z internetem.

mPunkt, który zajmuje się dystrybucją usług Polkomtela, ma nowego właściciela. Cyfrowy Polsat kupił 45 proc. udziałów w tej spółce za 24,6 mln zł. Docelowo chce mieć blisko 100 proc. pod warunkiem, że zgodzi się na to urząd antymonopolowy. Polsat ma obecnie sieć 1200 punktów sprzedaży, a mPunkt – tylko 200. Jednak to właśnie mniejsza firma ma nauczyć większą, jak dystrybuować usługi telekomunikacyjne.

- Do tej pory 700 naszych punktów przeszło szkolenie w tym zakresie. Jednak jesteśmy przekonani, że mPunkt będzie w stanie szybciej przekazać im wiedzę. Dysponuje profesjonalnym centrum szkoleniowym – mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Plan giełdowej firmy zakłada, że Polkomtel nadal będzie współpracować z mPunktem, ponieważ oferta CP i Plusa nie konkuruje ze sobą bezpośrednio.

Ruch Cyfrowego Polsatu ma związek z planami dotyczącymi sprzedaży usługi zintegrowanej, czyli telewizji, usług komórkowych i internetu.

- Testy internetu na szeroką skalę rozpoczniemy 1 grudnia. W pierwszym kwartale 2010 r. internet wejdzie do sprzedaży jako niezależna usługa, ale pełną ofertę usługi zintegrowanej rynek pozna na początku drugiego kwartału – zapowiada prezes Cyfrowego Polsatu.

Firma wczoraj podała wyniki finansowe. Jej przychody po trzech kwartałach wyniosły 983 mln zł, o 20 proc. więcej niż przed rokiem. EBITDA spadła o 15 proc. do 254 mln zł. Spółka tłumaczy to osłabieniem się złotego, co spowodowało wzrost kosztów licencji programowych i kosztów przesyłu sygnału. CP pochwalił się wzrostem ARPU (średni przychód na abonenta) o 3 proc. i zapowiedział, że liczy na wzrost tego wskaźnika w 2010 r.

Więcej, w tym komentarze analityków – w dzisiejszym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Platforma Solorza ruszy z potrójną usługą