Czytasz dzięki

Platige Image wychodzi na plus

opublikowano: 09-08-2019, 13:35

Studio animacji, które zasłynęło m.in. z realizacji z Netfliksem serialu „Wiedźmin”, zyski za pierwsze półrocze liczy w milionach.

W II kw. tego roku Grupa Platige Image osiągnęła 3,02 mln zł zysku netto, o 2,5 mln zł więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej. W pierwszym półroczu przychody sięgnęły blisko 44 mln zł, a zysk netto 3,47 mln zł. W ubiegłym roku w I półroczu było to, odpowiednio, 37,83 mln zł przychodu i 0,37 mln zł straty.

- Pierwsze półrocze tego roku było dla nas okresem wytężonych prac nad optymalizacją kosztów oraz dywersyfikacją portfela projektów i ich rentownością. Istotna poprawa wyniku finansowego to rezultat tych działań - komentuje Karol Żbikowski, który od listopada 2018 r. kieruje notowaną na NewConnect spółką.

Spółka zainwestowała m.in. we własną farmę serwerów, co przyczyniło się do redukcji kosztów, bo zrezygnowała z usług zewnętrznych firm.

- W większym stopniu staramy się realizować projekty własnymi siłami zamiast w outsourcingu. Jednocześnie mocno rozwijamy dział business development, odpowiedzialny za rozwój i pozyskiwanie nowych projektów, w tym za granicą - mówi Karol Żbikowski.

Studio zrealizowało niedawno m.in. zwiastuny do gier „Dying Light 2” czy „Metro Exodus”. Spółka współpracująca z Tomaszem Bagińskim ostatnio zasłynęła z realizacji efektów specjalnych do serialu „Wiedźmin”, który będzie mieć premierę na Netfliksie jeszcze w 2019 r.. Ma też na koncie inne wspólne projekty z amerykańską platformą.

Plany na przyszłość?

- Chcemy jeszcze odważniej wychodzić za granicę, pozyskując klientów zainteresowanych usługami animacji i reklamy oraz w nowej linii biznesowej broadcast, czyli opraw graficznych transmisji telewizyjnych. Pracujemy już nad dużymi projektami w Chinach i Japonii. Na pierwszym z tych rynków pozyskaliśmy dużą reklamę animowaną, o której niedawno informowaliśmy w komunikacie - mówi Karol Żbikowski. [AR]

Karol Żbikowski, prezes Platige Image, po
przejęciu sterów w spółce (w listopadzie ubiegłego roku) szukał sposobów na
poprawę jej rentowności, redukując koszty. Jednocześnie  nie zwalniał tempa w pozyskiwaniu nowych
projektów, m.in. w Chinach i Japonii.
Zobacz więcej

CIĘCIA I ROZWÓJ:

Karol Żbikowski, prezes Platige Image, po przejęciu sterów w spółce (w listopadzie ubiegłego roku) szukał sposobów na poprawę jej rentowności, redukując koszty. Jednocześnie  nie zwalniał tempa w pozyskiwaniu nowych projektów, m.in. w Chinach i Japonii. ARC

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane