PlayWay chce szybkiej dywidendy

opublikowano: 03-02-2020, 22:00

Producent gier chce, aby wypłata z zysku za 2019 r. jak najszybciej trafiła do akcjonariuszy.

Wiele wskazuje na to, że PlayWay z zysku za 2019 r. wypłaci rekordową dywidendę, a ponadto może ona trafić do akcjonariuszy szybciej niż przed rokiem.

Wicelider
Wicelider
Kapitalizacja kierowanego przez Krzysztofa Kostowskiego PlayWay'a przekracza 2 mld zł co oznacza, że jest to druga pod względem wartości spółka growa na GPW.
Fot. WM

— Wcześniej ograniczał nas natłok pracy i zespolenie całej grupy, która składa się z kilkudziesięciu podmiotów. W tym roku mój wewnętrzny cel jest taki, aby w pierwszym półroczu to zamknąć — mówi Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya.

Deklaruje jednocześnie, że nie zmieniło się podejście spółki do dywidendy.

— Poinformujemy, jeśli miałaby być inna niż 100 proc. Na razie idziemy zgodnie z naszym modelem i polityką dywidendową — twierdzi prezes.

Z zysku za 2018 r. spółka wypłaciła 16,5 mln zł, co dało 2,49 zł na akcję. Dniem dywidendy był 19 lipca, a wypłata nastąpiła 29 lipca. Do akcjonariuszy trafił wówczas cały zysk spółki za 2018 r., czyli 16,37 mln zł oraz ok. 63 tys. zł z kapitału zapasowego. Po trzech kwartałach 2019 r. PlayWay miał 44,3 mln zł jednostkowego zysku netto.

Luty może obfitować w wiele ważnych dla grupy wydarzeń. Jeszcze przed końcem miesiąca jedna z najważniejszych gier, „House Flipper”, może mieć premierę na konsole Xbox One i Playstation 4. Już uzyskała certyfikację na jedną z tych platform.

— Czekamy obecnie na drugą. Mamy nadzieję, że nastąpi to w lutym, a być może także wydanie gry — takie są obecnie plany, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w rzeczywistości — mówi Krzysztof Kostowski.

Twierdzi, że gra, która miała premierę w maju 2018 r. na PC i do tej pory znalazła ponad 1 mln nabywców, nadal cieszy się zainteresowaniem.

— Obserwujemy stabilną dobrą sprzedaż. Dużo sprzedaje się ostatnio w Chinach przez Steam — mówi prezes PlayWaya.

W tym roku gra ma zadebiutować na Switchu. Trwają także prace na wersją VR oraz na urządzenia mobilne. Niebawem wersja na komórki trafi do testów w wybranych krajach, a premiera możliwa jest na przełomie marca i kwietnia. Jeszcze w lutym spodziewana jest premiera gry „Tank Mechanic Simulator” w wersji na PC. Obecnie trwają prace nad dopracowaniem wersji językowych produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane