Plaza kupuje w Rumunii

KSA
opublikowano: 04-02-2009, 00:00

Deweloper przejął kontrolny pakiet w projekcie centrum handlowo-biurowego. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Deweloper przejął kontrolny pakiet w projekcie centrum handlowo-biurowego. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Plaza Centers już jakiś czas temu zapowiadał, że będzie przyglądał się rynkowi pod kątem przejęć, bo w związku z kryzysem pojawiają się coraz bardziej interesujące oferty inwestycyjne. Właśnie poinformował o objęciu 51 proc. udziałów w projekcie centrum handlowo-biurowego w Sofii. Pakiet kosztować będzie spółkę równowartość 7,14 mln EUR, z czego 2,78 mln EUR wpłacone będzie w gotówce. Plaza Centers wziął też na siebie 4,36 mln EUR zobowiązań spółki realizującej projekt.

Spółka będzie miała prawo do objęcia kolejnych 24 proc. udziałów w projekcie w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia budowy — prace mają ruszyć w 2010 r.

Centrum ma mieć 75 tys. mkw. powierzchni brutto (uwzględniając parkingi). Budżet projektu to 75 mln EUR.

— W Bułgarii, a szczególnie w Sofii, jest duży popyt na dobrze zlokalizowane, wysokiej jakości powierzchnie handlowe. Ponadto jest znaczny niedostatek powierzchni biurowych, szczególnie z parkingami — mówi cytowany w komunikacie Ran Shtarkman, prezes Plaza Centers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu