Po BGŻ przyjdą inne banki

Mariusz Zielke
opublikowano: 01-07-2004, 00:00

Softbank prowadzi negocjacje z czterema dużymi bankami o sprzedaży systemu Eurobank. Jego wdrożenie zakończył właśnie BGŻ.

Na wdrożenie systemu Eurobank on-line autorstwa zależnego od Softbanku Epsilo Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) wydał tylko 135 mln zł. To — zdaniem BGŻ i Softbanku — dużo mniej niż porównywalne banki, a jakość systemu jest równie dobra, jeśli nie lepsza. Niskie koszty i nowoczesność mają przyczynić się do kolejnych wdrożeń tego polskiego systemu scentralizowanego dla baków.

— Rozmawiamy z czterema dużymi bankami o zastąpieniu ich systemów Eurobankiem — mówi Krzysztof Korba, prezes Softbanku.

Nie podaje, z którymi bankami rozmawia oraz kiedy mogą zakończyć się negocjacje i jakie kwoty wchodzą w grę. Jego zdaniem, są szanse na sprzedaż tego produktu także za granicą. Poza Epsilo polski system scentralizowany ma w ofercie jeszcze tylko jedna firma — Comp Rzeszów. Oba produkty mają coraz lepszą markę i są dobrze postrzegane na rynku. Comp ze sprzedażą radzi sobie jednak znacznie lepiej. Czy po udanym wdrożeniu w BGŻ Epsilo nadrobi dystans?

— Liczymy, że pod koniec roku podpiszemy trzy umowy na sprzedaż Eurobanku — mówi Krzysztof Jagielski, prezes Epsilo.

Wcześniej spółka powinna odkupić od BGŻ prawa majątkowe do licencji systemu, które sprzedała bankowi w 2000 r.

Systemy scentralizowane wdrożyła już większość banków w Polsce. Największe pracują w Pekao, BZ WBK i Banku BPH. Obecnie trwa wdrożenie w PKO BP, które również prowadzi Softbank (w konsorcjum z Accenture). Wartość prac w PKO BP przekroczy 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po BGŻ przyjdą inne banki