Po godzinach

Renata Zawadzka
12-10-1998, 00:00

Po godzinachTomasz Sielicki

Prezes ComputerLandu podpisał umowę na dostosowanie i wdrożenie w UM Łódź sprzętu i oprogramowania związanego z instalacją systemu Magistrat 2000. Nowy zintegrowany system informatyczny otrzymają także jednostki organizacyjne urzędu. Kontrakt opiewa na kwotę 6,8 mln zł. Zakończenie wszystkich prac wynikających z umowy przewidywane jest za dwa lata.

Mirosław Tarasiewicz

Nowy szef Soft-Tronika ma 34 lata, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Uzyskał dwie specjalizacje: telekomunikacja i systemy komputerowe. Kończy studia MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Mimo młodego wieku ma już za sobą interesującą karierę zawodową. Do Soft-Tronika przyszedł ze spółki Howell, którą zarządzał. Przedtem był wiceprezesem Incomu i dyrektorem regionalnym w ABCO.

NOTOWANIA

Jolanta Szumlas

Prezes Banku Częstochowa jest mimo wszystko zadowolona z debiutu giełdowego na rynku równoległym, choć notowania nie były korzystne. Cena akcji ustaliła się na poziomie 11,30 zł, czyli o 16,2 procent poniżej ceny emisyjnej. Prawdopodobnie jednak główni akcjonariusze Banku Częstochowa nie zechcą pozbywać się akcji, licząc na wzrost ich notowań proporcjonalny do osiągnięć banku. Zgodnie z prognozą, zysk netto BC ma być aż o połowę wyższy od osiągniętego w roku ubiegłym.

Andrzej Kowalski

Prezes spółki Howell Szczawno Zdrój ma za sobą nieudany parkietowy debiut na rynku równoległym. Za papiery Howella płacono 10 zł, czyli dwa razy mniej niż wynosiła ich cena emisyjna. Na ten kiepski wynik wpłynęły zapewne nienajlepsze wyniki finansowe spółki. Tegoroczna prognoza zakładała osiągnięcie 17,5 mln zł zysku. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku Howell wypracował jednak zaledwie 8,5 mln, co nie nastraja inwestorów zbyt optymistycznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach