Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 09-06-1999, 00:00

Romuald Dzienio

Kierowany przez niego AS Motors, dealer Iveco, utworzy wraz z Wytwórnią Klejów i Zapraw Budowlanych Atlas spółkę, która zajmie się działalnością spedycyjną i dystrybucyjną. Obaj partnerzy przewidują też powiązanie kapitałowe, co za kilka lat może doprowadzić do ich fuzji. Na razie jednak obie firmy będą miały równe udziały w spółce, która powstanie w ciągu roku. AS Motors zapewni tabor samochodowy, natomiast Atlas zleci spółce przewozy swoich produktów i materiałów.

Benoit de la Breteche

Prezes Stomilu Olsztyn ma wreszcie powody do zadowolenia. Analitycy Biura Maklerskiego BPH zalecili „długoterminowe kupuj” dla papierów olsztyńskiego Stomilu. Zdaniem analityków, spółka w pełni kontrolowana przez koncern Michelin ma bardzo dobre perspektywy rozwoju, związane zarówno z dynamiką krajowego rynku, jak i z możliwościami ekspansji na rynkach wschodnich.

Marek Michałowski

Zalecenie „kupuj” wydano również dla akcji Budimexu (przy cenie 20,8 zł). Analitycy Raiffeisen Capital & Investment Polska są zdania, że akcje spółki mogą osiągnąć za rok cenę 26 zł. Na taką ocenę wpłynęły: wielkość Budimexu i jego obecność w większości segmentów krajowego rynku budowlanego, rozpoznawalny znak firmowy i dobre referencje. RCI Polska prognozuje, że sprzedaż holdingu w tym roku wyniesie 1,33 mld zł, a jego zysk netto — 47,96 mln zł.

Dariusz Przywieczerski

Odyseja związana z wyrzuceniem spółki z obrotu giełdowego i publicznego jest być może bliska końca. Dzisiaj na porządku obrad Rady Giełdy znajdzie się sprawa dotycząca dalszego notowania spółki na GPW. KPWiG wycofała już Universal z obrotu publicznego. Spółka zamierza tę decyzję zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego (ma na to czas do 17 czerwca). Samo wniesienie skargi do sądu nie wstrzyma wykonania decyzji, więc przedstawiciele Universalu zapowiedzieli, że spółka będzie wnioskowała również o wstrzymanie tej decyzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach