Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 22-02-2000, 00:00

Po godzinachTomasz Kawka

Zarządzany przez niego Art Marketing Syndicate (AMS) zainwestował 1,33 mln zł w Internet. AMS kupił 40 proc. udziałów w internetowej firmie FI Polska. Inwestycja ta ma pomóc AMS rozwinąć reklamę w sieci. FI Polska jest właścicielem technologii Net Gravity AdServer, pozwalającej na zarządzanie reklamą bannerową w Internecie oraz pomiar jej skuteczności. Obie firmy zamierzają docierać do tej samej grupy klientów.

Henryk Mularczyk

Katowicka spółka Centrozap, kierowana przez Henryka Mularczyka, podpisała umowy z niemiecką firmą Klaus DEE GmbH. Przedmiotem kontraktu jest dostawa 3,4 tys. ton prętów walcowanych z Huty Bankowa. Szacunkowa wartość transakcji to 3 mln zł. Termin realizacji ustalono na luty-marzec 2000 r.

Wojciech Dziewulski

W 1999 r. zysk brutto Bud-Banku, którego prezesem jest Wojciech Dziewulski, wyniósł 16,6 mln zł i był o 21 proc. większy niż w 1998 r. Większa niż w 1998 r. (o ponad 46 proc.) była także suma bilansowa banku, która na koniec 1999 r. wyniosła 525,9 mln zł. Głównym akcjonariuszem Bud-Banku jest Bank Gospodarstwa Krajowego, posiadający ponad 69-proc. udział w jego kapitale akcyjnym. Wspólnym obszarem działań obu banków jest finansowanie budownictwa mieszkaniowego.

NOTOWANIA

Bogdan Pęk

Po kilku latach przerwy, od czasu słynnej batalii o prywatyzację Banku Śląskiego poseł PSL znów próbował storpedować koncepcję prywatyzacyjną rządu Jerzego Buzka. Bogdan Pęk w swojej poprawce do projektu nowelizacji ustawy o prywatyzacji i komercjalizacji przedsiębiorstw zaproponował, by Sejm ustawą, a nie rząd — jak jest obecnie — decydował o prywatyzacji wielkich państwowych banków: PKO BP, BGŻ i BGK oraz by państwo zachowało 51 proc. akcji PZU. Poprawkę poparło PSL, SLD i 42 posłów AWS. W głosowaniu Sejm przewagą zaledwie 2 głosów odrzucił rządowy projekt z poprawkami posła Pęka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach