Po Moody's: Odbicie tak, hossa - nie

opublikowano: 16-05-2016, 12:11

Arkadiusz Bogusz, zarządzający aktywami Opti TFI, wątpi, by zaskakująca decyzja o obniżeniu tylko perspektywy ratingu przez agencję Moody's dała impuls do hossy na GPW.

- Ceny akcji odbijają, ale nie oczekiwałbym hossy. Rating to jedno, a dalsze działania rządu i decyzje o ocenie wiarygodności kredytowej - drugie - powiedział Arkadiusz Bogusz w rozmowie z agencją Bloomberg.

Arkadiusz Bogusz, zarządzający Opti TFI
Zobacz więcej

Arkadiusz Bogusz, zarządzający Opti TFI Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

WIG20 rósł w poniedziałek w południe o 2 proc., a prym wśród największych spółek wiódł KGHM, który w piątek, a więc jeszcze przed decyzją Moody's opublikował zaskakująco dobre wyniki skonsolidowane za I kwartał.

Piotr Bujak, ekonomista PKO BP, przypomina, że ścięcie perspektywy do negatywnej to dopiero początek i można się martwić o dalsze konsekwencje w dłuższym terminie. Piotr Kalisz, ekonomista Citi Handlowego, uważa że inwestorzy wciąż nie mają jasności co do kierunku polityki rządu, w tym m.in. w kwestii rozwiązania problemu kredytów we frankach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po Moody's: Odbicie tak, hossa - nie