Po pierwszym dzwonku na GPW

opublikowano: 15-10-2013, 11:05

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,74 proc. do 2517,29 pkt, a WIG30 o 0,69 proc. do 2681,33 pkt. W mniejszej skali rosły mWIG40 (+0,32 proc.) i sWIG80 (+0,16 proc.).

Po 90 minutach handlu WIG30 zyskiwał 1,3 proc., a obroty walorami największych spółek zbliżały się do 260 mln zł. Skalą zwyżki wyróżniały się CCC (+3,8 proc.), Handlowy (+3,3 proc.) i Cyfrowy Polsat (+3,2 proc.). Na przeciwnym biegunie były PZU (-0,1 proc.) i Boryszew (-1,9 proc.).

Wśród mniejszych spółek o 7,5 proc. rósł kurs ACE. Analitycy Erste podnieśli wycenę akcji spółki z 8 do 13 zł, podtrzymując rekomendację kupuj. Kurs na GPW przekroczył właśnie 12 zł.

Po podwyższeniu rekomendacji do "kupuj" przez Citigroup o 3 proc. rosły notowania GPW. "Puls Biznesu" pisze dziś, że wąskiej grupie inwestorów GPW zaoferuje duże obniżki opłat. Czas pokaże, czy to się opłaci. Cały artykuł w serwisie Puls Biznesu Premium>>

W górę idzie kurs Azotów, spadają natomiast notowania Polic i Puław. Najnowsze rekomendacje analityków Wood dla akcji dwóch pierwszych spółek to "sprzedaj", a dla ostatniej - "trzymaj".

Nie zmienił się kurs Mewy. Po otrzymaniu "propozycji biznesowej, wykorzystującej status publiczny" spółki, zarząd Mewy zdecydował, że strategia zostanie opublikowana do 30 listopada. Jak podkreślono, propozycja może mieć istotne znaczenie dla przyjęcia ostatecznych kierunków rozwoju.

Nie drgnęły notowania Pozbudu. Allianz TFI zmniejszyło udział w kapitale zakładowym Pozbudu z 7,2 do 6,4 proc., a w głosach na WZA z 6,22 do 5,49 proc.

Lekko w dół poszedł kurs Rovese. Ireneusz Kazimierski, wiceprezes ds. produkcji Rovese, tymczasowo będzie pełnił obowiązki prezesa producenta ceramiki sanitarnej. 9 października z funkcji prezesa zrezygnował Wojciech Stankiewicz.

Zyskuje Acrtic Paper. "Parkiet" pisze, że poprzedni właściciel spółki Grycksbo rozważa odkupienie papierni od polskiej firmy. To jednak na razie spekulacje, a nikt z Accent Equity nie kontaktował się do tej pory z Arctic Paper.

BONUS. W przyszłym roku warto być na stambulskiej giełdzie, ale prawdziwym czarnym koniem mogą zostać kraje BRIC — uważają zarządzający funduszami. Cały artykuł w serwisie Puls Biznesu Premium>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po pierwszym dzwonku na GPW