PO proponuje 12 ministerstw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 13:00

W propozycjach zmian struktury organizacyjnej rządu, jakie Platforma Obywatelska przekazała we wtorek Prawu i Sprawiedliwości, znajduje się pomysł utworzenia 12 resortów.

W propozycjach zmian struktury organizacyjnej rządu, jakie Platforma Obywatelska przekazała we wtorek Prawu i Sprawiedliwości, znajduje się pomysł utworzenia 12 resortów.

Są to: ministerstwo gospodarki, skarbu i infrastruktury, które powinno się zajmować także budownictwem; ministerstwo rozwoju, które zajmowałoby się funduszami strukturalnymi; ministerstwo rolnictwa i środowiska; ministerstwo zdrowia, pracy i zabezpieczenia społecznego; ministerstwo edukacji, szkolnictwa wyższego, nauki i sportu; ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego, wyznań religijnych i dialogu z organizacjami pozarządowymi; ministerstwo spraw zagranicznych i integracji europejskiej.

Ponadto, według Platformy, powinny pozostać ministerstwa: obrony narodowej i sprawiedliwości, choć wymagają one zmian. PO proponuje także powołać, obok ministerstwa spraw wewnętrznych, ministerstwo administracji, a z ministerstwa finansów przenieść do Kancelarii Premiera planowanie budżetowe. Rządowe Centrum Studiów Strategicznych miałoby stać się merytorycznym zapleczem premiera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane