Początek marca był udany dla złotego

Tomasz Regulski
opublikowano: 02-03-2010, 00:00

Kurs euro w poniedziałęk spadł do 3,93 zł. Jeszcze mocniej spadały notowania funta, bo aż o 7 groszy, do 4,33 zł. Mimo tak dynamicznego ruchu z punktu widzenia analizy technicznej nadal może tanieć. Funt tracił na wartości po publikacji wyniku sondażu przedwyborczego, zgodnie z którym żadna z brytyjskich partii nie ma obecnie zdecydowanej przewagi. Problemy z wyłonieniem władzy mogą utrudnić Wielkiej Brytanii ograniczenie ogromnego deficytu budżetowego.

Poniedziałkowe informacje o lepszym od oczekiwań indeksie PMI dla polskiego przemysłu oraz prognozy lutowej inflacji sporządzonej przez Ministerstwo Finansów nie przyniosły bezpośredniej reakcji polskiej waluty. Wpływu na notowania złotego nie będą prawdopodobnie miały również przedstawiane dzisiaj dane o PKB Polski w IV kwartale 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Regulski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu