Podaż mocno skarciła próby odbicia w Europie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-10-2008, 00:00

Nowy tydzień na zachodnich giełdach zaczął się fatalnie. Po piątkowej przecenie na Wall Street i poniedziałkowym dramacie większości giełd w Azji rynki europejskie nie miały szans wyrwać się ze spadkowej tendencji. Indeksy trzech głównych rynków regionu, Paryża, Londynu i Frankfurtu, pogłębiały dołki. Najgorzej było we Francji.

Dopiero po południu odważniej kontratakował popyt. Niestety, spadkowe otwarcie na Wall Street (ze względu na zmianę czasu w tym tygodniu handel w USA zaczyna i kończy się godzinę wcześniej) znów dodało energii niedźwiedziom. Drastyczna przecena na rynkach akcji jest skutkiem obaw o finanse już nawet nie spółek, ale krajów. Inwestorzy i analitycy typują kolejnych po Islandii kandydatów do bankructwa. Ukraina, Węgry, Argentyna, Białoruś… Lista się wydłuża. Kolejny zły dzień przeżyli udziałowcy instytucji finansowych. Szczególnie słabo prezentowały się szwajcarski UBS i niemiecki Deutsche Bank. Ponad 11 proc. zniżkowały notowania Swedbanku, choć spółka poinformowała o zdobyciu 1,6 mld USD z emisji praw poboru.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podaż mocno skarciła próby odbicia w Europie