Podkarpacie: 60 mln zł na dopracowanie produktów

opublikowano: 24-04-2019, 22:00

Pod koniec miesiąca przedsiębiorcy z regionu będą mogli powalczyć o granty na prace badawczo-rozwojowe.

Wsparcie pochodzi z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego („Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia”). Do podziału między wnioskodawców jest 60 mln zł. Dotacje sfinansują projekty B+R, które obejmują fazę badań przemysłowych i prac rozwojowych. Przedsięwzięcia mogą dotyczyć również opracowania prototypów i linii pilotażowych. Mikro i małe firmy mogą liczyć na wsparcie w wysokości maksymalnie 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. W przypadku średnich i dużych graczy będzie to odpowiednio 60 proc. i 50 proc. Granty otrzymają wyłącznie projekty, które mają szansę przyczynić się do rozwoju gospodarczego województwa podkarpackiego. Wnioskodawca musi wykazać to we wniosku o dofinansowanie. Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na marzec 2020 r.

Wnioski o dofinansowanie należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (ul. Towarnickiego 3a).

WAŻNA DATA

30.04

Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WP. Nabór zakończy się 14 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.podkarpackie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy