Pol - Inowex szlifuje prospekt

KSA
opublikowano: 26-03-2008, 00:00

Lubelska firma wybrała oferującego akcje. Dokumenty złoży w nadzorze w połowie kwietnia.

Lubelska firma wybrała oferującego akcje. Dokumenty złoży w nadzorze w połowie kwietnia.

Ze względu na przeciągające się procedury rejestracyjne przesunęła się nieco oferta publiczna spółki, specjalizującej się w montażu i demontażu urządzeń przemysłowych. Pierwotnie Pol-Inowex planował debiut pod koniec 2007 r.

— Prospekt emisyjny powinien trafić do Komisji Nadzoru Finansowego w połowie kwietnia — zapowiada Paweł Puterko z Profescapital, który doradza spółce w procesie upublicznienia.

Wartość oferty Pol-Inoweksu szacowana jest na 30 mln zł. Prawdopodobnie do kasy firmy trafi około 20 mln zł, bo części papierów może pozbyć się rodzina Świderków — założycieli spółki. Oferującym papiery Pol-Inoweksu będzie Dom Maklerski IDMSA. Pieniądze z emisji będą przeznaczone na zakup sprzętu i przejęcia spółek o podobnym profilu działalności.

Lubelska firma jest w trakcie badania wyników. Według wstępnych danych, w 2007 r. zarobiła na czysto około 5 mln zł (spodziewała się 3,8 mln zł). Przychody sięgnęły 14,9 mln zł. W tym roku chce mieć 20 mln zł sprzedaży i ponad 6 mln zł czystego zarobku. Systematycznie zapełnia portfel zamówień. Ostatnio zdobyła kontrakt, polegający na remoncie elektrowni słonecznej w Hiszpanii. Umowy krajowe to margines w jej przychodach

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane