Pol-Inowex: Z fabryką na drugi koniec Europy

SA
opublikowano: 14-01-2011, 11:22

Trzeba przewieźć ogromne cementowe silosy z Finlandii do Kaliningradu? Nie ma problemu. Transport całej fabryki betonu komórkowego z Niemiec do Rosji? Proszę. Dla Pol-Inoweksu nie ma rzeczy nie do przemieszczenia.

W przyszłym roku lubelski Pol-Inowex będzie obchodził jubileusz 20-lecia. Od początku specjalizuje się w demontażu i montażu urządzeń przemysłowych oraz przenoszeniu linii technologicznych i całych zakładów. Swoją działalność prowadzi głównie na rynkach zagranicznych. Spółka świadczy usługi m.in. w Niemczech, Anglii, krajach skandynawskich, Hiszpanii, Rosji i Estonii. Klientami Pol-Inoweksu są duże międzynarodowe firmy z różnych branż, m.in. cementownie, cukrownie, elektrociepłownie i producenci materiałów budowlanych. Firma nie boi się nawet najtrudniejszych wyzwań. Ma na koncie m.in. przeniesienie wielkich cementowych silosów z Reydarfjordur (Finlandia) do Kaliningradu, a także przeprowadzkę całej fabryki betonu komórkowego z Zehdenick w Niemczech do rosyjskiego Możajska. Nie było też dla niej problemem przeniesienie wielkiego węzła betoniarskiego z Pfaffenhofen w Niemczech do Raciborza. To wszystko oczywiście przy użyciu specjalistycznego sprzętu o ogromnej wytrzymałości.
- Jesteśmy zaangażowani w kilka międzynarodowych przedsięwzięć, m.in. przenosimy fabrykę geowłókniny z Torunia do Nowej Zelandii. Rozwój w naszym biznesie to zdobywanie nowych klientów i kontraktów i na tym będziemy się koncentrować w najbliższych latach - mówi Bartosz Świderek, wiceprezes Pol-Inoweksu.
Wszystko po to, aby zdobyć pozycję lidera w Europie Środkowej i Wschodniej na rynku usług przemieszczania urządzeń przemysłowych. Zarząd Pol-Inoweksu wierzy, że osiągnięcie tego celu jest tylko kwestią czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane