Polkomtel wprowadzi trzeciego prepaida

DI, ISB
opublikowano: 05-06-2008, 15:32

Polkomtel od piątku wprowadza nową markę prepaidową 36,6. Będzie to trzecia - po Simplusie i Samych Swoich - marka prepaidowa Polkomtela Spółka zakłada pozyskanie w br. minimum 0,5-0,6 mln klientów w ofercie 36,6" - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki Jarosław Bauc.

Nowa marka jest adresowana do młodzieży, jej akcja reklamowa rozpocznie się w piątek.

"Liczymy na 500-600 tys. klientów w tym roku, mamy nadzieję, że to konserwatywna prognoza" - powiedział Bauc podczas konferencji prasowej.

Nowa oferta ma się wyróżniać m.in. dzięki usługom dodatkowym. Usługa ‘Chill Bill' pozwala na doładowanie konta (do 10 zł miesięcznie) w zamian za odsłuchanie reklam. Inne usługi pozwalają np. na wykupienie ryczałtu na nielimitowaną liczbę wiadomości SMS w ramach sieci Plus (3 zł za miesiąc) i uzyskanie 1 sekundy na rozmowy w sieci Plus w zamian za 2 sekundy odebranego połączenia z innej sieci.

Minuta połączenia do wszystkich sieci kosztuje 0,6 zł a opłata za 1 SMS albo MMS to 0,15 zł. Klienci będą mogli jednak tworzyć grupy w ramach których połączenia będą tańsze.

Bauc przyznał, że nowa marka ma być odpowiedzią na statystyczne "starzenie się" klientów sieci Simplus. Obecnie Polkomtel ma dwie marki prepaid: "Simplus", który według spółki jest liderem rynku, i "Sami Swoi". Bauc poinformował, że "Simplus" ma obecnie 6,365 mln klientów, co daje mu ok. 24% rynku a "Sami Swoi" - 531 tys. klientów.

Polkomtel miał w I kw. br. 356,7 mln zł zysku netto wobec 274,8 mln zł zysku rok wcześniej. Jego przychody wzrosły w tym czasie o 10,9% do 2,027 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polkomtel wprowadzi trzeciego prepaida