Polnord najdroższy od 9 miesięcy

Zbliżająca się emisja Polnordu przypomniała inwestorom o mocno przecenionych w bessie akcjach dewelopera.

Przebieg sześcioipółletniej bessy w notowaniach Polnordu. Źródło: Bloomberg.
Zobacz więcej

Przebieg sześcioipółletniej bessy w notowaniach Polnordu. Źródło: Bloomberg.

Przed zbliżającą się emisją akcje Polnordu są znów rozchwytywane przez inwestorów. Na środowej sesji notowania spółki poszły w górę o 7,8 proc., notując dziewięciomiesięczne maksimum. Kupujących do windowania notowań spółki zachęcała analiza techniczna DM PKO BP.

„Przełamanie szczytu z czerwca tego roku otworzy drogę dla dalszych zwyżek w średnim terminie. W takim przypadku minimalny zasięg ruchu należy szacować na 9,87 zł, ale prawdopodobnie kurs sięgnie 10,41 zł lub 11,26 zł i wyżej” – napisali analitycy biura.

Jak pisaliśmy tydzień temu, notowania Polnordu znalazły się o krok od przełamania trendu spadkowego. Jednak obok optymistycznej interpretacji wykresu, opisywaliśmy także wariant spadkowy, w którym kurs cały czas tkwił pod kluczowym oporem.

Przebieg sześcioipółletniej bessy w notowaniach Polnordu. Źródło: Bloomberg.

„Nie pozostaje nam nic innego, jak pozwolić czytelnikom na wybór, którą wersję analizy uważają za bardziej trafną” – pisaliśmy wówczas.

Jak się okazało, inwestorzy nie mieli wątpliwości. W ciągu kolejnych czterech sesji kurs poszedł w górę o 18,9 proc., potwierdzając zakończenie sześcioipółletniej bessy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polnord najdroższy od 9 miesięcy