Polska to (k)raj dla start-upów

MAG
opublikowano: 02-01-2019, 22:00

Internetowy magazyn CEOWorld Magazine, skierowany do prezesów, dyrektorów finansowych, szefów IT i całej reszty kadry kierowniczej, który ma ponad 10 mln odsłon miesięcznie, opublikował ranking krajów najbardziej przyjaznych dla start-upów.

W pierwszej dziesiątce po raz pierwszy znalazła się Polska, która poprawiła wynik o sześć oczek i jest na miejscu 7., tuż za Niemcami. Szwecja spadła o dwie pozycje na 9. miejsce, a Malezja — jedną, na 8.

W badaniu 50 krajów zostało ocenione w pięciu kategoriach: inwestycje w kapitał ludzki, badania i rozwój (ułatwienia zachęcające do inwestowania w innowacje, które mogą zostać skomercjalizowane), infrastruktura dla przedsiębiorców (jak wiele badań staje się komercyjnie atrakcyjnymi produktami i usługami), pracownicy techniczni i zmiany systemowe. USA utrzymują pozycję lidera z kilku powodów: rozmiaru rynku B+R, dużej liczby start-upów, rozwiniętego finansowania przez anioły biznesu i fundusze venture.

Badanie powstało na podstawie ankiety, w której wzięło udział prawie 195 tys. respondentów z 95 krajów, z których ponad 54 tys. to osoby zajmujące stanowiska kierownicze. Każda z nich otrzymała 256 wskaźników i prośbę o podanie 10 najbardziej atrakcyjnych dla start-upów krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy