Polska w Berlinie

Bogdan Tychowski
opublikowano: 19-03-2004, 00:00

Największą na świecie Międzynarodową Giełdę Turystycznę, czyli ITB, co roku odwiedza około 130 tys. gości, z czego 70 tys. to ludzie turystyki. Tym razem targi obejrzało ponad 150 tys. osób.

Targi przebiegały pod wrażeniem zamachów terrorystycznych w Hiszpanii. Ale szef Niemieckiego Związku Turystycznego Klaus Laepple oczekuje 5-proc. wzrostu obrotów w tym roku. Podobnie Marek Szczepański, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

W największych halach wystawowych nie zabrakło polskich stoisk. Górale zachęcali do gór i oscypków, a Pomorzanie — do swoich regionów. Zaprezentowały się też Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk i Szczecin.

Polska zajęła 10 miejsce wśród krajów najchętniej odwiedzanych przez niemieckich turystów. Na uwagę zasługuje to, że wśród Niemców w wieku od 18 do 24 lat Polska ustępuje popularnością jedynie Hiszpanii, Włochom i Turcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu