Polsko-niemieckie studia MBA ukończyło 45 osób

Dominika Bajer
10-08-2001, 00:00

Polsko-niemieckie studia MBA ukończyło 45 osób

Zakończenie 5 edycji Polsko-Niemieckiego Programu MBA odbyło się w Berlinie, z udziałem władz Europejskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej (EAP) w Berlinie i Akademii Ekonomicznej z Poznania, które są partnerami programu. Dyplom MBA odebrało 45 osób z Europy Środkowej i Wschodniej, w tym 25 osób z Polski. Polsko-Niemiecki Program MBA jest jedynym w kraju honorowanym w Unii Europejskiej.

W Berlinie odbyło się uroczyste zakończenie 5 edycji Polsko-Niemieckiego Programu MBA. Dyplom zdobyło 45 osób z Europy Środkowej i Wschodniej, w tym 25 osób z Polski. 20 uczestników programu pochodziło z Wielkopolski. Partnerami w Polsko-Niemieckim Programie MBA są Akademia Ekonomiczna w Poznaniu i Europejska Wyższa Szkoła Ekonomiczna (EAP) w Berlinie.

— Naszym głównym założeniem jest wykształcenie wysokiej klasy menedżerów, którzy będą pracować w Polsce. Wraz z wejściem w struktury UE Polska potrzebować będzie wyspecjalizowanej kadry. Umożliwiając to, pomagamy również naszym przedsiębiorcom, którzy chcą współpracować z Polską — tłumaczy prof. Jürgen Weitkamp, rektor EAP w Berlinie.

Program jest realizowany przez 2 lata.

— Pierwszy etap to roczne studia na AE, prowadzone w trybie zaocznym. Etap drugi to pięciomiesięczna praktyka w niemieckich przedsiębiorstwach i semestr zajęć stacjonarnych w Europejskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej EAP w Berlinie — mówi prof. dr hab. Maria Sławińska, p.o. kierownika Polsko--Niemieckiego Programu MBA.

Pierwszy etap studiów kosztuje 6 tys. zł, a drugi — 3,5 tys. DEM (praktyki w Niemczech).

— EAP w dużym stopniu dofinansowuje program ze środków własnych. Staramy się także zdobywać sponsorów z zewnątrz. Dla studentów rozpoczynających program w 2001 r. uzyskaliśmy już 20 stypendiów od Fundacji Herti, po 14 tys. DEM każde — wyjaśnia prof. Jürgen Weitkamp.

Wśród absolwentów poprzednich edycji programu są obecnie prezesi, dyrektorzy marketingu i finansów, menedżerowie z dużych koncernów.

— Tytuł MBA jednym pomaga znaleźć atrakcyjną pracę, innych skłania do otwarcia własnych firm — mówi Anna Sarkowicz, prezes Stowarzyszenia Absolwentów Polsko-Niemieckiego Programu MBA.

Program ten powstał 6 lat temu z inicjatywy EAP w Berlinie. Po licznych rozmowach z władzami różnych wyższych szkół w Polsce, niemiecka uczelnia zdecydowała się na współpracę z AE w Poznaniu. Umowa między uczelniami obowiązuje do 2007 roku.

Dominika Bajer

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Bajer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Polsko-niemieckie studia MBA ukończyło 45 osób