Pomorze: 95 mln zł na rewitalizację

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki na projekty związane m.in. z modernizacją budynków.

Przedsiębiorcy z regionu mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki na projekty związane m.in. z modernizacją budynków.W puli jest 95 mln zł, z czego 76 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Resztę pieniędzy gwarantuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Firmy mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału (dwa lata od zakończenia projektu). Oprocentowanie pożyczki jest korzystniejsze niż rynkowe, bo wynosi 0,25 proc. w skali roku. Przedsiębiorcy są zwolnieni z dodatkowych opłat i prowizji.

Wnioski o wsparcie zwrotne można składać w Agencji Rozwoju Pomorza. Przedsiębiorcy mogą starać się o finansowanie do momentu wyczerpania się budżetu programu. — Oprocentowanie pożyczek rewitalizacyjnych będzie ustalane indywidualnie dla każdej firmy.

Im większe korzyści przyniesie projekt dla lokalnej społeczności, tym wspomniane koszty wsparcia będą niższe — podkreśla Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

W drugim kwartale o nisko oprocentowane pożyczki będą mogli powalczyć również przedstawiciele biznesu z woj. mazowieckiego i śląskiego. Przeznaczone na ten cel finansowanie zwrotne wyniesie tam odpowiednio: 103 mln zł i 193 mln zł.

10 mln zł Tyle maksymalnie może otrzymać jedna firma na projekt rewitalizacyjny.

Więcej informacji: www.bgk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu