Porady biznesowe w Rzeszowie

  • Marta Bellon
opublikowano: 25-11-2015, 22:00

Rzeszowska Wyższa Szkoła Prawai Administracji stworzyła Klinikę Przedsiębiorczości.

Będą mogli z niej korzystać mieszkańcy regionu, którzy potrzebują pomocy w założeniu firmy, szukają finansowania na jej rozwój czy pomocy w tworzeniu biznesplanu. Porady udzielane przez uczelnię w ramach projektu będą darmowe. W klinice pracować będą studenci z koła naukowego prawa gospodarczego — inicjatorzy powstania Kliniki. Można się będzie z nimi spotkać w każdą niedzielę i poniedziałek. Pracujący w niej studenci będą szkoleni m.in. z zakresu prawa gospodarczego, tworzenia biznesplanów i coachingu.

— Dzięki pracy w Klinice Przedsiębiorczości studenci będą mogli niewątpliwie uczyć się przedsiębiorczości w nowy, ciekawy sposób. Teraz czekamy na pierwsze pomysły. Najlepsze będziemy starali się wspierać, tak jak się to dzieje w przypadku naszego konkursu „Pomysł na Biznes” — zapowiada prof. Jerzy Posłuszny, rektor uczelni. Partnerem Kliniki Przedsiębiorczości jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie. To kolejna tego typu inicjatywa uruchomiona na uczelni, gdzie z bezpłatnych porad z różnych dziedzin mogą skorzystać mieszkańcy. Od dłuższego czasu działa tam Klinika Prawa, w której studenci udzielają porad prawnych, a miesiąc temu uruchomiono Centrum Mediacji i Arbitrażu, w którym rzeszowianie mogą skorzystać z porad dotyczących przebiegu i skutków mediacji, dowiedzieć się o zasadach i przebiegu postępowania arbitrażowego oraz o prawach i obowiązkach stron mediacji. Wkrótce otwarta zostanie jeszcze Klinika Administracji i Klinika Bezpieczeństwa. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu