Porównywarka emisji

opublikowano: 28-03-2018, 22:00

Reprezentująca państwa UE bułgarska prezydencja wypracowała porozumienie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego w sprawie przepisów dotyczących monitorowania i raportowania emisji CO 2 i zużycia paliwa przez transport ciężki.

 Nowy system będzie podstawą do ustanawiania i egzekwowania norm emisji CO 2 i zużycia paliwa przez nowe pojazdy transportu ciężkiego. Regulacja odnosi się do ciężarówek, busów i autokarów. Dzięki niej emisje ciężkich pojazdów zarejestrowanych w państwach UE będą po raz pierwszy mierzone i monitorowane w ustandaryzowany sposób. Dzięki temu ma powstać centralny rejestr emisyjny w celu zapewnienia przejrzystości i ułatwienia porównywania różnych modeli pojazdów. Dane mają być dostępne publicznie. Taki sam system dotyczący samochodów osobowych i furgonetek został już wcześniej przyjęty przez UE. Aby uzgodnione wstępnie regulacje weszły w życie, porozumienie muszą zatwierdzić ambasadorowie, a potem musi zostać formalnie przegłosowane przez Parlament Europejski i zaakceptowane przez Radę UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Gaz

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Porównywarka emisji