Porsche szuka pracowników

OSZ
opublikowano: 13-03-2013, 12:41

Słynna niemiecka marka szuka ludzi, którzy mają "benzynę we krwi". Porsche zatrudni tysiąc osób w zakładach w Lipsku.

Porsche szuka pracowników w związku z planowanym dodaniem do swojej gamy modelowej crossovera o nazwie Macan. Niemcy oferują tysiąc nowych etatów w fabryce w Lipsku, skąd za kilka miesięcy z linii mają zjechać pierwsze egzemplarze tego nowego auta.

Zobacz więcej

Fabryka Porsche, fot. Bloomberg

- Chcemy pracowników z benzyną we krwi - powiedział dr Oliver Blume odpowiedzialny w Porsche za produkcję i logistykę.

Producent luksusowych sportowych aut poinformował, że poszukuje pracowników posiadających kwalifikacje zawodowe w konstrukcji nadwozia, malowaniu, montażu i kontroli jakości. Oprócz tysiąca pracowników produkcji, Porsche zatrudnia także inżynierów do planowanych nowych sekcji. Pracę na tych stanowiskach znajdzie 400 specjalistów.

Porsche poinformowało, że zainteresowanie nowymi miejscami pracy jest ogromne. Akcja poszukiwania nowego personelu zaczęła się oficjalnie w środę, ale producent zebrał już 16,5 tys. podań.

Na razie w zakładach w Lipsku pracuje 1150 osób, więc przyjęcie nowej załogi oznacza podwojenie liczby pracowników. Porsche zainwestuje w rozbudowę zakładów 500 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Porsche szuka pracowników