Port Rotterdam odnotowuje ożywienie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-10-2020, 12:41

Największy europejski port morski pod względem przeładunków, holenderski Rotterdam notuje spore ożywienie po załamaniu wywołanym wybuchem pandemii koronawirusa. W trzecim kwartale wzrosły zarówno wolumeny frachtu, jak i liczba kontenerów, donosi Reuters.

Agencja nie podaje szczegółowych danych za sam trzeci kwartał, cytując jedynie zarząd portu, który stwierdził, że „…wiele segmentów wykazało wyraźną poprawę wielkości przeładunku w porównaniu z drugim kwartałem”.

Port w Rotterdamie
Fot. Piroschka Van De Wouw/Reuters/Forum

Mimo poprawy, jak podał port, przerób w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. pozostawał jednak o 8,8 proc. niższy niż rok wcześniej, osiągając poziom 322,3 mln ton.

Przerób ropy naftowej zmniejszył się o 8 proc. zaś wolumeny rudy żelaza i węgla spadły o około 30 proc. Z kolei liczba kontenerów obsługiwanych przez Rotterdam była o 2 proc. niższa niż po dziewięciu miesiącach 2019 r.

W kwietniu Rotterdam ostrzegał, że w tym roku ruch może obniżyć się nawet o 20 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane