Powrót niepokoju na Wall Street

opublikowano: 03-09-2019, 22:01

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 1,08 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,69 proc., a Nasdaq 1,11 proc.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Spadki powróciły w związku z obawami pojawienia się kolejnych przeszkód na drodze do zakończenia wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Ponadto, po raz pierwszy od trzech lat indeks ISM dla przemysłu wykazał spadek aktywności sektora.

Podczas ostatniego weekendu w USA zaczęły obowiązywać nowe cła na import z Chin wartości 112 mld USD, a w Chinach zwiększono cła na dobra sprowadzane z USA zbliżonej wartości. Dodatkowym powodem do niepokoju stały się niedawne doniesienia Bloomberga o trudnościach w uzgodnieniu przez USA i Chiny problemów do dyskusji. Wyraźne osłabienie juana we wtorek, pogłębiający się kryzys w Argentynie i zawirowania polityczne w Wielkiej Brytanii dotyczące brexitu spowodowały pogorszenia nastrojów inwestorów.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy