Poznań odnowi Rusałkę

Ryszrd Gromadzki
21-09-2001, 00:00

Poznań odnowi Rusałkę

Poznań zamierza zrewitalizować kompleks rekreacyjny nad jeziorem Rusałka. Szacowane na 20 mln zł przedsięwzięcie ma być realizowane w czterech etapach w latach 2002-05. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetowych i przez inwestorów prywatnych.

Magistrat Poznania ogłosił kompleksowy plan rewitalizacji terenów rekreacyjnych położonych nad jeziorem Rusałka znajdującym się w stolicy Wielkopolski. Teren, którym aktualnie zarządza miejska spółka — Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, wykorzystywany jest obecnie do rekreacji tylko w okresie letnim. W przyszłości ma tam powstać całoroczna infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa. Przedsięwzięcie pochłonie około 20 mln zł.

— W założeniu inwestycja ma być sfinansowana w oparciu o pieniądze budżetowe i prywatnych inwestorów — mówi Grzegorz Ziętkiewicz z Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Miasto liczy, że inwestorzy wyłożą połowę kwoty potrzebnej do sfinalizowania inwestycji. Samorząd zamierza przyciągnąć inwestorów nad Rusałkę poprzez system korzystnych 30- i 40-letnich dzierżaw.

— Plan zakłada, że inwestorzy prywatni włączą się do rewitalizacji terenów nad Rusałką w drugim etapie inwestycji — mówi Grzegorz Ziętkiewicz.

Miasto liczy, że za ich pieniądze uda się wybudować nad Rusałką zespół noclegowy na 90 miejsc, kawiarnię i bar na 80 osób, pole campingowe z zapleczem oraz zespół krytych kortów tenisowych.

— Inwestycja miałaby być zrealizowana w latach 2003-05 — mówi Grzegorz Ziętkiewicz.

Około 10 mln zł na inwestycje nad Rusałką ma pochodzić z budżetu Poznania. Miasto liczy, że pieniądze na rewitalizację Rusałki, uda się uzyskać z funduszy ochrony środowiska, funduszy europejskich. Poznań rozważa także wystąpienie o dotację na realizację tego projektu do Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Pierwszy etap inwestycji nad Rusałką ma się rozpocząć w 2002 roku. Będzie on kosztował około 0,5 mln zł, które wyłoży miasto. Za te pieniądze ma być wykonana dokumentacja projektowa, warunki zabudowy całości, oraz pomost i kąpielisko strzeżone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszrd Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Poznań odnowi Rusałkę