Poznańska Gazela zbudowała siedzibę

MAS
opublikowano: 07-04-2009, 00:00

W dwa lata od wmurowania kamienia węgielnego powstał biurowiec. Niedługo wprowadzi się do niego firma Promag.

W dwa lata od wmurowania kamienia węgielnego powstał biurowiec. Niedługo wprowadzi się do niego firma Promag.

Poznańska Gazela Biznesu — firma Promag — działa ponad ćwierć wieku. Przez ten czas przekształcała się, zmieniała ofertę, a także siedzibę. Jej domeną jest sprzedaż urządzeń magazynowych, a także ich projektowanie, dostawa, montaż i serwis. Po latach tułaczki po różnych miejscach, Promag ma w końcu nowoczesny i przestronny własny biurowiec.

Pierwsza siedziba firmy mieściła się w Poznaniu na Garbarach, przy ul. Szyperskiej 22. Ponieważ rozrosła się o oddziały handlowe w Lublinie, Łodzi, Bytomiu, Gdańsku i Warszawie, w 1996 r. przeniosła się do, kupionego po byłej fabryce maszyn żniwnych, biurowca przy ul. Romana Maya. Ale i ten wkrótce nie był w stanie pomieścić wciąż powiększającej się załogi. Początkowo firma ratowała się, wynajmując sąsiednie biurowce, ale w pewnym momencie i to okazało się niewystarczające. Nawet dodatkowe pomieszczenia biurowe, w wybudowanych w latach 2005-06 obiektach: Centrum Logistyki i w hali produkcyjnej, nie sprostały wymaganiom poznańskiej Gazeli Biznesu.

Dlatego w 2006 r. zadecydowano o budowie nowej siedziby. Prace ruszyły w kwietniu 2007 r. I czterokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 3 tys. mkw. jest już gotowy. Wyposażono go w inteligentne sterowanie, polegające na integracji systemów instalacji oświetleniowych i klimatyzacji. Pozwala to na dużą oszczędność energii. Obiekt powstał w miejscu starej hali produkcyjnej. Oficjalnie do użytku pracownikom firmy zostanie oddany 15 maja 2009 r. Promag od kilku lat współpracuje z uczelniami, m.in. organizując praktyki dla studentów. W tym roku, dzięki większej przestrzeni w nowej siedzibie firmy, z programu praktyk i staży będzie mogło skorzystać więcej osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu