Poznański park znajdzie ci naukowca

  • Marta Bellon
31-07-2014, 00:00

W poznańskim technoparku dzięki współpracy badaczy i przedsiębiorców powstaną prototypy rozwiązań technologicznych.

Współpraca na linii nauka- -biznes w Polsce wciąż mocno kuleje. Zwracają na to uwagę zarówno przedstawiciele obu sektorów, jak i instytucje wspierające biznes. Ci drudzy od kilku ostatnich lat starają się przybliżyć te środowiska. Robi to m.in. Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) w ramach usługi pod hasłem „Inkubator Innowacyjności”. Adresuje ją do pracowników naukowych oraz innowacyjnych przedsiębiorstw — takich, które chciałyby zastosować w swojej działalności najnowsze efekty badań naukowych i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przy udziale parkowych ekspertów powstaje baza naukowców z Poznania, pracujących nad technologiami, które mogą być zaadaptowane przez firmy z całej Polski.

— Są to naukowcy prowadzący prace z różnych dziedzin, zarówno z Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego, jak i Politechniki Poznańskiej. Technologie, jakimi się zajmują, dotyczą m.in. ochrony środowiska czy rozwiązań informatycznych. Są wśród nich również osoby, które pracują nad konkretnymi maszynami technologicznymi — tłumaczy Paulina Skrzypińska z PPNT.

Projekt przewiduje, że dla 60 wybranych przedsięwzięć naukowych zostanie przygotowana wstępna analiza rynkowa, a efektem tych działań oraz współpracy naukowców z przedsiębiorcami i parkiem będzie skonstruowanie 15 prototypów, odpowiadających na potrzeby konkretnych firm. W ramach usługi PPNT zobowiązuje się do pokrycia kosztów prototypowania — materiałów i usług niezbędnych do stworzenia prototypu. Przedsiębiorcy mogą liczyć również na finansowe wsparcie zgłoszenia patentowego czy wyceny technologii. Firmy zainteresowane poznańską inicjatywą mogą kontaktować się z osobami zaangażowanymi w projekt:

Karoliną Duch-Balcerek (karolina.duch-balcerek@ ppnt.poznan.pl) i Janem Chełkowskim (jan.chelkowski@ppnt.poznan.pl). Po nawiązaniu kontaktu otrzymają dokumenty do wypełnienia. Na podstawie przekazanych przez firmę informacji PPNT wyszuka naukowca, który będzie w stanie opracować potrzebne rozwiązanie, technologię lub produkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Poznański park znajdzie ci naukowca