Czytasz dzięki

Praca zdalna może szkodzić firmie

DI
opublikowano: 17-01-2013, 00:00

Bezpieczeństwo IT

Aż 93 proc. małych i średnich firm z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Australii powinno dostosować swoją politykę bezpieczeństwa i strategie IT, by zaadaptować się do nowych sposobów pracy, takich jak praca zdalna czy wykorzystanie w firmie urządzeń prywatnych, oraz nowych zagrożeń z nimi związanych — wynika z badania, jakie wykonała na zlecenie Sophos firma Vanson Bourne.

Aż 22,5 proc. osób zatrudnionych w małych i średnich firmach w Europie Wschodniej zdarza się pracować zdalnie, poza siedzibą firmy. Jednocześnie prawie jedna trzecia menedżerów IT w firmach (32 proc.) z regionu uważa, że praca zdalna jest coraz istotniejszym zagrożeniemdla bezpieczeństwa IT firmy.

Dla porównania, w Skandynawii takie zagrożenie dostrzega nieco więcej, 39 proc. przedsiębiorstw. Na Bliskim Wschodzie ten współczynnik wynosi aż 61 proc.

Badanie przeprowadzono wśrod 400 menedżerów IT z Europy Wschodniej (50 proc. badanych), Skandynawii (25 proc.) i Bliskiego Wschodu (25 proc.). Badani reprezentowali firmy zatrudniające od 5 do 100 pracowników (50 proc.) oraz przedsiębiorstwa zatrudniające 101-500 osób (50 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane