Pracodawcy wyciągnęli wnioski

opublikowano: 19-06-2018, 22:00

Polski rynek produkcji przemysłowej nie zwalnia tempa.

Prognoza zatrudniania netto dla III kw. 2018 r., zadeklarowana przez pracodawców z tego sektora, wynosi +23 proc. — wynika z badania przeprowadzonego przez ManpowerGroup. Mimo że w stosunku do ubiegłego kwartału odnotowano spadek o 2 proc., to w ujęciu rocznym prognoza wzrosła aż o 16 proc.

Eksperci zaznaczają, że to pierwszy taki przypadek, że firmy produkcji przemysłowej od początku roku w każdym kwartale deklarowały prognozę przekraczającą +20 proc.

— Liczba ofert pracy na rynku sprawia, że poziom rotacji także się nasila. W wyniku tego część pracodawców, nawet nie mając dziś otwartych nowych wakatów, jest w permanentnym procesie rekrutacji. Poza tym wyciągnięto wnioski z ubiegłorocznego, tak zwanego wysokiego sezonu, gdy na skutek braku zasobów część przedsiębiorstw musiała zredukować plany produkcyjne — komentuje Tomasz Walenczak, ekspert agencji zatrudnienia Manpower.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy