Pracownicy dają pracodawcom w kość

Jacek Kowalczyk
opublikowano: 02-06-2011, 07:24

Ponad połowa przedsiębiorstw ma problem z  nieuczciwością swoich pracowników — wynika z badania "PB". Kradzieże, pijaństwo, nieróbstwo i fałszerstwa – to najczęstsze nadużycia w firmach.

Pijak i złodziej, do tego fałszerz, łapówkarz i flirciarz, a czasem nawet piroman — z takiej strony daje się często poznać statystyczny pracownik polskiej firmy. Nadużycia to niestety codzienność w wielu przedsiębiorstwach — wynika z badania "PB" wśród Gazel Biznesu. Ponad połowa (53 proc.) ankietowanych szefów firm twierdzi, że nieuczciwość pracowników jest przeszkodą w prowadzeniu biznesu. Co ósmy przedsiębiorca (13 proc.) określa ten problem jako poważny.

Zobacz więcej

Z takimi pracownikami żadnej firmie nie jest łatwo.

W „rankingu” nadużyć pierwsze miejsce zajmuje kradzież mienia – to najczęściej spotykany występek polskich pracowników. W ciągu pięciu ostatnich lat okradzionych przez własną załogę zostało 51 proc. firm.
Numer dwa w rankingu to pijaństwo – 49 proc. firm wykryło, że załoga w czasie pracy była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Trzecim najczęściej popełnianym przez pracowników przewinieniem jest po prostu nieróbstwo – załoga unikająca pracy to problem dla 34 proc. firm.

 

Pracownicy dają pracodawcom w kośćPracownicy dają pracodawcom w kość

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu. Kup online!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Kowalczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pracownicy dają pracodawcom w kość