Pracownicy Google’a zorganizowali protest

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 01-11-2018, 20:42

Potentat branży technologicznej mierzy się już nie tylko z oskarżeniami formułowanymi przez opinię publiczną. Protestują również pracownicy.

- Pracownicy Google wyszli z biur na całym świecie, aby zaprotestować przeciwko temu, jak gigant technologiczny poradził sobie z wykroczeniami o charakterze seksualnym niektórych z czołowych menedżerów - informuje agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Protest pracowników Google'a w Londynie

REUTERS/Toby Melville/FORUM

Akcja zaczęła się w Azji, ale szybko rozprzestrzeniła się także w Europie. Zdjęcia zamieszczane z hasztagiem Googlewalkout zaczęły zalewać portal społecznościowy Twitter. Przedstawiały pracowników zebranych poza biurami m.in. w Zurychu, Singapurze, Londynie i Nowym Jorku. 

- Grupa pracowników nazwie Google Walkout For Real Change podała, że ​​w czwartkowym proteście wzięło udział 47 biur na całym świecie - donosi Bloomberg.  

Zatrudnieni zdecydowali się wyjść na ulice po opublikowaniu artykułu dziennika „The New York Times”, który twierdzi, że Google przekazał niektórym menedżerom milionowe odprawy po tym, jak zostali oskarżeni o niewłaściwe zachowania seksualne.  

Prezes Sundar Pichai poinformował, że firma zwolniła w ostatnich dwóch latach 48 osób za takie wykroczenia, ale nie wypłaciła im żadnych pieniędzy.  

Alphabet, właściciel Google’a, miał 9,2 mld USD zysku netto w minionym kwartale. Oznacza to 13,06 USD zysku na akcję. Analitycy oczekiwali 10,45 USD zysku na akcję. Przychody spółki, których 86 proc. to sprzedaż reklam przez Google, sięgnęły 33,74 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu