Na podcast zaprasza BNP

Pracownicy z zagranicy [PODCAST]

opublikowano: 03-03-2023, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Dlaczego jesteśmy skazani na cudzoziemców? I gdzie ich szukać?

Od uchodźczyń do ekspatów. Od niewykwalifikowanych do wysokiej klasy specjalistów i menedżerów. Od gości zza miedzy do przybyszów z dalekiego świata.

Kadry w Polsce stają się coraz bardziej międzynarodowe i różnorodne. Tylko się z tego cieszyć. Bez imigrantów nie zapełnimy wakatów i nie pokonamy problemów z demografią. To zaś zahamowałoby rozwój firm i całej gospodarki.

O tym, jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy rok po inwazji Rosji na Ukrainę, mówi Cezary Bachański, ekspert WEI ds. rynku pracy. Odpowiada m.in. na pytania dotyczące ukraińskich uchodźczyń, ich profilu zawodowego, ambicji i planów zawodowych.

Natomiast Magdalena Belinowicz przekonuje, że Polska to dobry kraj dla ekspatów. Kto chce się dowiedzieć, dlaczego Warszawa może być dla liderów biznesu atrakcyjniejsza niż Berlin, Paryż czy Londyn, koniecznie powinien posłuchać rozmowy z partnerką w firmie doradztwa personalnego HRK.

Z kolei Ernest Wentzel, headhunter z Punktu X, twierdzi, że musimy szukać alternatywy dla ukraińskiej siły roboczej i zbudować skuteczną politykę migracyjną.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spottily i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane