Prawnicy zyskali najwięcej [PODCAST]

opublikowano: 22-04-2021, 10:00

Grupą zawodową, która zanotowała najwyższe wzrosty wynagrodzeń w zeszłym roku są prawnicy. Ich pensje wzrosły średnio o 15 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ciekawe, specjaliści i menedżerowie IT musieli liczyć się ze spadkiem wynagrodzeń średnio o 4 proc - wynika z raportu Antal. W tym Podcaście Antykryzysowym rozmawiamy więc o tym, kto w pandemii zarobił najwięcej, którzy pracownicy byli najlepiej opłacani, a którzy najwięcej stracili w ubiegłym roku.

- Przede wszystkim widzimy, że wzrost wynagrodzeń i mocny rynek kandydata, jaki obserwowaliśmy przez ostatnich kilka lat teraz wyhamował. Nie wszędzie i nie z taką samą dynamiką. Natomiast generalnie to jest pierwszy rok, kiedy widzimy spadek wynagrodzeń kandydatów, spadek wynagrodzeń specjalistów i menedżerów. I ten spadek średnio dla całego rynku pracy specjalistów i menedżerów wynosi 4 proc. w roku 2020 versus 2019. A średnie wynagrodzenie na stanowiskach specjalistów i managerów wynosiło w 2020 roku 12 096 zł brutto - mówi Artur Skiba, prezes zarządu Antal.

Wszystkie odcinki Podcastu Antykryzysowego znajdziecie na stronie www.pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

A więcej o sytuacji na rynku pracy w czasie pandemii znajdziecie w poprzednich odcinkach podcastu. Tam m.in. rozmowy o tym, kto ma szansę na nową pracę i o menedżerach szukających zatrudnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane