Premier Australii chce „przycisnąć” Putina na G20

Tony Abbott, premier Australii zapowiedział, że skorzysta z wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina podczas szczytu G20, aby „przycisnąć” go w sprawie „zamordowania” Australijczyków w wyniku zestrzelenia samolotu linii Malaysia Airlines nad wschodnią Ukrainą, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

- Przycisnę Pana Putina, z pewnością to zrobię – powiedział Abbott dziennikarzom pytany o spotkanie na organizowanym przez Australię szczycie G20 z prezydentem Rosji. - Powiem Putinowi: Australijczycy zostali zamordowani i to zamordowani przez wspieranych przez Rosję rebeliantów  wyposażonych w rosyjski sprzęt – dodał.

Zobacz więcej

Tony Abbott Bloomberg

W wyniku zestrzelenia w lipcu Boeinga 777 nad kontrolowaną przez prorosyjskich rebeliantów wschodnią Ukrainą zginęło 298 lecących nim pasażerów, z czego 28 to Australijczycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Premier Australii chce „przycisnąć” Putina na G20