Premier dobrze ocenia nowych członków TK

(Tadeusz Stasiuk)
04-11-2006, 17:26

Premier Jarosław Kaczyński uważa, że nowi członkowie TK będą działali w zgodzie ze swoim sumieniem i wiedzą prawniczą.

Premier Jarosław Kaczyński uważa, że nowi członkowie Trybunału Konstytucyjnego będą działali w zgodzie ze swoim sumieniem i wiedzą prawniczą.

W sobotę prezydent Lech Kaczyński powołał nowego prezesa TK. Kończącego 9-letnią kadencję prof. Marka Safjana zastąpił sędzia Jerzy Stępień. Nowymi sędziami TK zostali też Maria Gintowt- Jankowicz, Wojciech Hermeliński i Marek Kotlinowski.

Pytany na konferencji prasowej w sobote w Kielcach, czy nowi członkowie TK spowodują, że nie będzie napięć między Trybunałem a rządem, Jarosław Kaczyński odparł, że nie wie. Choć przyznał, że zna Hermelińskiego i Gintowt-Jankowicz, to są takie sprawy, przy których ich interpretacja prawa różni się od jego punktu widzenia.

Premier oznajmił, że mając udział w wysuwaniu ich kandydatur nie kierował się poglądami sędziów. "Uważam, że są to osoby rozsądne i generalnie rozumiejące patologie pewnych procesów, które zaszły w sferze prawa w ciągu ostatnich kilkunastu lat - powiedział.(DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier dobrze ocenia nowych członków TK