Premier obiecuje

ML
opublikowano: 09-11-2006, 00:00

Lepsze prawo, mniej korupcji plus szybkie drogi — to premier Jarosław Kaczyński obiecał przedsiębiorcom. Wypada trzymać kciuki.

Z inicjatywy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych premier Jarosław Kaczyński spotkał się z zachodnimi inwestorami. Stwierdził, że w 2006 r. wartość zagranicznych inwestycji może wynieść 10 mld USD. Jego zdaniem jesteśmy trzeci w Europie pod względem atrakcyjności.

— Mamy ponad 5-procentowy wzrost PKB i duży eksport. Ten i przyszły rok przyniosą szybki wzrost eksportu, więc warto inwestować — mówił Jarosław Kaczyński.

Premier obiecał ułatwienia.

— Zagraniczne inwestycje będziemy wspierać przez zmiany legislacyjne związane z procedurami, które towarzyszą prowadzeniu działalności gospodarczej. Poza tym skutecznie zwalczać korupcję — powiedział Jarosław Kaczyński.

Spodziewa się też wzrostu wartości inwestycji zagranicznych w wyniku poprawy stanu infrastruktury dzięki środkom z UE.

— W kilka lat powstanie sieć łącząca najważniejsze ośrodki w kraju. Budowa 3 tys. km dróg szybkiego ruchu i autostrad pochłonie około 120 mld zł — mówi Jarosław Kaczyński.

Do 2020 r. ma być 7 tys. km szybkich dróg.

Rząd jest otwarty na prywatyzację, choć na razie tego nie widać. Prywatyzowane, m.in. poprzez giełdę, mają być firmy z branży energetycznej i chemicznej.

— Jednak ze względu na bezpieczeństwo Polski, około 100 firm zostanie w rękach państwa — dodał premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier obiecuje