Premier potwierdził, że w piątek złoży dymisję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-05-2005, 19:36

Premier Marek Belka potwierdził w czwartek w Oświęcimiu, że w związku z nie podjęciem przez Sejm decyzji o samorozwiązaniu, w piątek złoży dymisję. Szef rządu jest umówiony z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim na 11.30.

Premier Marek Belka potwierdził w czwartek w Oświęcimiu, że w związku z nie podjęciem przez Sejm decyzji o samorozwiązaniu, w piątek złoży dymisję. Szef rządu jest umówiony z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim na 11.30.

    "Szkoda, że Sejm nie podjął decyzji, której oczekiwaliśmy, która byłaby najlepsza z punktu widzenia kraju, oczekiwań społecznych i rozsądnego kalendarza politycznego. Jutro udaję się do prezydenta i złożę dymisję" - powiedział dziennikarzom premier.

    Dodał, że nie chce wyprzedzać decyzji prezydenta, zaznaczył jednak,  e jeśli prezydent nie przyjmie dymisji, "kraj nie może być bez rządu".

    Jeśli Belka pozostanie premierem, jego aktywność w tworzeniu nowej Partii Demokratycznej ma być - jak powiedział - mniejsza. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane