Prezes Amtrak nie wierzy w sukces Hyperloop

opublikowano: 05-09-2017, 21:40
aktualizacja: 05-09-2017, 21:41

Richard Anderson, szef amerykańskich linii kolejowych Amtrak, nie wierzy w sukces pomysłu Elona Muska budowy superszybkiej sieci transportu Hyperloop.

- Myślę, że to nierealne obecnie. Cieszę się, że są ludzie, którzy mają takie marzenia – oświadczył Anderson odnosząc się do deklaracji, że Hyperloop Elona Muska może oznaczać koniec tradycyjnego transportu kolejowego. 

Szef Amtrak podkreślił, że bardziej interesują go mosty i tunele mające 100 lat, które wymagają „realnych inwestycji”.

W ubiegłym tygodniu Elon Musk chwalił się w Internecie udaną próbą pojazdu, który ma być wykorzystywany w Hyperloop. Rozpędził się do 355 km/h. Musk zasygnalizował, że wkrótce pokona barierę 500 km/h.

Anderson, który w przeszłości był szefem Delta Air Lines nie wierzy jednak w sukces pomysłu Muska. Jak inni jego krytycy zwrócił uwagę, na wątpliwy model biznesowy jego firm.

- Nie rozumiem jak spółki mogą mieć realne wielkie straty i nadal działać. Prawdopodobnie jestem zbyt starej daty przemysłowcem – powiedział. - Mam skłonność do patrzenia na takie rzeczy jak cash flow, zwrot z zainwestowanego kapitału, czy marża operacyjna – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu