Prezes BHW liczy na poprawę wyników w kolejnych kwartałach

opublikowano: 04-11-2003, 21:25

PAP: Prezes Banku Handlowego Sławomir Sikora liczy, że przyjęta przez bank strategia będzie przekładać się na poprawę jego wyników w kolejnych kwartałach. Zysk netto Banku Handlowego wzrósł w III kwartale 2003 do 113,46 mln zł z 86,73 mln zł zysku netto w III kwartale 2002.

"Mamy nadzieję, że podobnie jak w III kwartale, następne kwartały będą potwierdzać, iż przyjęta strategia przekłada się na lepsze wyniki finansowe" - powiedział we wtorek PAP Sikora.

Sikora powiedział, że Bank Handlowy zdecydowanie nadrabia słabsze wyniki pierwszego kwartału. Zysk netto Banku Handlowego w pierwszym kwartale 2003 roku wyniósł 10,4 mln zł, zaś w drugim 73,6 mln zł.

"Tak jak prognozowaliśmy od drugiego półrocza gospodarka zaczęła nabierać tempa, a to z kolei przekłada się na lepsze wyniki naszego banku" - dodał prezes banku.

Podkreślił, że rok 2003 jest dla banku przełomowy.

"Zakończyliśmy proces fuzji i tak jak zapowiadaliśmy nadszedł czas na ekspansję rynkową" - powiedział Sikora.

W komunikacie do wyników bank podał, że jednym z istotnych czynników, które będą wpływać na wynik banku w najbliższym okresie będzie zaksięgowanie w IV kwartale tego roku sprzedaży 50 proc. akcji PKO/Handlowy PTE, która została sfinalizowana 30 października tego roku.

Do pozostałych najważniejszych czynników mogących poprawić wyniki banku zaliczone zostały m.in. oczekiwana dalsza poprawa koniunktury gospodarczej i sytuacji finansowej klientów banku, oczekiwane wprowadzenie w 2004 roku oprocentowania na warunkach rynkowych rezerwy obowiązkowej utrzymywanej w NBP, złagodzenie kryteriów klasyfikacji ryzyka kredytowego oraz przewidywane obniżenie stopy podatku dochodowego od osób prawnych z 27 do 19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezes BHW liczy na poprawę wyników w kolejnych kwartałach