Czytasz dzięki

Prezes Getin Noble: Zdaliśmy egzamin

opublikowano: 26-04-2019, 07:55

Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku, uważa że instytucja zaliczyła test stabilności organizacji i zdolności operacyjnych, wynika z listu, dołączonego do raportu rocznego. Bank zakończył 2018 r. stratą w wysokości 453,4 mln zł.

Strata jest mniejsza niż rok wcześniej, kiedy sięgnęła 572,9 mln zł.

Artur Klimczak, obecny prezes Getin Noble Banku, został ściągnięty do instytucji właśnie po to, by wyciągnąć ją z problemów.
Wyświetl galerię [1/3]

RATOWNIK:

Artur Klimczak, obecny prezes Getin Noble Banku, został ściągnięty do instytucji właśnie po to, by wyciągnąć ją z problemów. Fot. ARC

Spadł zarówno wynik z odsetek (o 6,5 proc. do 1,2 mld zł), jak i z prowizji (o 15 proc. do 126 mln zł).

- Wydarzenia IV kwartału [chodzi o ujawnienie przez Leszka Czarneckiego, właściciela Getinu, nagrań z rozmów z Markiem Ch., byłym już przewodniczącym KNF - red.] miały czasowy wpływ na sytuację płynnościową i jego zdolności przychodowe. Jednak dzięki sprawnemu modelowi biznesowemu i lojalnej bazie klientów, już w I kwartale 2019 r. bank odbudował do poziomów rynkowych zarówno wskaźniki płynnościowe, jak i powrócił na ścieżkę wzrostu w kluczowych segmentach rynku - podkreśla Artur Klimczak.

Jak dodaje, akwizycja nowych rachunków i sprzedaż kredytów gotówkowych osiągnęła w tym okresie najwyższy poziom od momentu ogłoszenia nowej strategii w 2016 r.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane