Prezes i wiceprezes Trigon TFI złożyli rezygnacje

opublikowano: 30-10-2018, 14:22
aktualizacja: 30-10-2018, 16:15

Marek Juraś zrezygnował z funkcji prezesa Trigon TFI.

Jednocześnie z pełnienia funkcji prezesa zrezygnował Paweł Burzyński.

Marek Juraś i Paweł Burzyński mniej więcej w jednym czasie przyszli z DM BZ WBK do Trigon TFI. Teraz razem żegnają się z towarzystwem.
Zobacz więcej

Nierozłączni

Marek Juraś i Paweł Burzyński mniej więcej w jednym czasie przyszli z DM BZ WBK do Trigon TFI. Teraz razem żegnają się z towarzystwem. Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Menedżerowie nie podali przyczyn.

Zastąpią ich Ryszard Czerwiński oraz Marcin Morel. Osobą nadzorującą w ramach nowego zarządu fundusze sekurytyzacyjne został Jakub Rajchman. Ten pierwszy to były wieloletni pracownik DM BZ WBK (w tym wiceprezes), a od 2010 r. wiceprezes Trigon Domu Maklerskiego. Do wczoraj był członkiem rady nadzorczej Trigon TFI.

Marcin Morel od 2009 r. związany jest z grupą Trigon, początkowo jako kontroler finansowy, a następnie dyrektor ds. kontrolingu w Trigom DM. Od czerwca 2015 r. pełni funkcję dyrektora finansowego Trigon DM.

Misją nowego zarządu jest "umożliwienie Towarzystwu nowego otwarcia, intensyfikacja prac nad odbudowaniem zaufania Inwestorów oraz zapewnieniem im bezpieczeństwa w zakresie obsługi funduszy sekurytyzacyjnych i kapitałowych" - podano w komunikacie.

Na koniec września 2018 r. aktywa Trigon TFI miały wartość około 2 mld zł. W ostatnich miesiącach towarzystwo borykało się z wielomilionowymi odpływami i spadkiem wartości certyfikatów funduszy. Wizerunek firmy ucierpiał po wybuchu afery GetBacku, z którą to spółka Trigon współpracował przy zarządzaniu funduszami. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy