Czytasz dzięki

Prezes KGHM: nie ograniczamy produkcji

  • DI
opublikowano: 30-03-2020, 09:09

Trudna sytuacja związana z gwałtownym rozwojem epidemii nie wpływa na poziom produkcji KGHM Polska Miedź, poinformowała spółka w komunikacie.

- My jako KGHM robimy wszystko, by utrzymać poziom produkcji –  powiedział cytowany w nim prezes Marcin Chludziński - W tej chwili jest on niezagrożony. Zarówno w Polsce jaki i w naszych oddziałach na całym świecie – dodał.

Marcin Chludziński
Zobacz więcej

Marcin Chludziński Fot. GK

Chludziński podkreślił, że w tej chwili priorytetem pozostaje bezpieczeństwo pracowników grupy oraz zapewnienie ciągłości działalności.

Zarząd KGHM podkreśla, że nie ma żadnych przesłanek do rewizji planów produkcyjnych założonych w budżecie miedziowego holdingu. Produkcja miedzi elektrolitycznej ma wynieść w tym roku 563 tys. ton, w tym z wsadów własnych 410 tys. ton. Sprzedaż miedzi płatnej ma wynieść 566 tys. ton, w tym miedzi w koncentracie 5 tys. ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane