Założyciela FTX czeka kolejne przesłuchanie

opublikowano: 16-11-2022, 09:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Trwają rozmowy między amerykańskimi a bahamskimi organami ścigania na temat miejsca, w którym miałoby dojść do przesłuchania skompromitowanego założyciela FTX, upadłej giełdy kryptowalut.

Sam Bankman-Fried nie stawia oporu bahamskim służbom i chętnie z nimi współpracuje, podają nieoficjalne źródła agencji Bloomberg. Finansista opuścił Stany Zjednoczone zaraz po ogłoszeniu bankructwa przez spółkę, aby osiąść w domu na jednej z bahamskich wysp. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie musiał jednak wrócić do Ameryki.

Prawnik Bankman-Frieda nie odpowiedział na prośbę agencji Bloomberg o komentarz, podobnie jak jednostka ds. przestępstw finansowych Królewskiej Policji Bahamów. Przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie i biura prokuratora okręgu południowego Nowego Jorku, którzy prowadzą dochodzenie w sprawie upadku FTX, również nabrali wody w usta.

Nikt powiązany z giełdą-bankrutem nie został aresztowany lub wzięty pod nadzór policji. Od czasu upadku FTX prokuratorzy w USA i na Bahamach wszczęli dochodzenie. Póki co tylko bahamska policja przesłuchała Bankmana-Frieda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane