Prezesi polują na start-upy

opublikowano: 02-03-2012, 06:00

Znani biznesmeni zainwestowali w fundusz wspierany przez Krajowy Fundusz Kapitałowy

Maciej Duda, właściciel koncernu mięsnego PKM Duda, Rafał Brzoska, założyciel grupy Integer.pl, największego rywala Poczty Polskiej, oraz Jacek Lewandowski, Stanisław Waczkowski i Jarosław Wikaliński, którzy zbudowali potęgę Ipopemy, mają wspólny biznes. Razem z dziewięcioma innymi osobami zainwestowali w fundusz venture capital Inovo.

Namówił ich do tego Piotr Swieboda, jego założyciel, który przez lata pracował w Londynie w Merrill Lynch i funduszu HBK Investments. Jego wspólnikiem jest Paweł Sobków, były członek zarządu Ruchu, który brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć, oraz Wojciech Rostworowski, były wiceprezes i zarządzający SEB TFI. Inovo dostanie wsparcie Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK). — W tej chwili fundusz ma 30 mln zł [15 mln zł z KFK i 15 mln zł od inwestorów — red.].

W ciągu 12 miesięcy chcemy przeprowadzić drugą rundę pozyskiwania kapitału i dojść do 100 mln zł. Chcemy zainteresować inwestorów instytucjonalnych, m.in. fundusze z Niemiec — mówi Piotr Swieboda.

Fundusz będzie inwestował w młode firmy maksymalnie 1,5 mln zł (6 mln zł).

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu" oraz archiwum "PB">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane