Prezydent + Solorz = transmisja

DI, PAP
opublikowano: 20-09-2014, 18:03

Polsat odkodował finał mistrzostw świata w siatkówce. Zdecydowały spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Zygmuntem Solorzem, właścicielem Polsatu.

Prezydent Komorowski spotkał się w sobotę z przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Podczas rozmowy podkreślił świetną postawę Polaków w turnieju i ogromne zainteresowanie kibiców historyczną imprezą rozgrywaną w kraju. Docenił również doskonałą organizację i bardzo wysoki poziom sportowy mistrzostw świata.

Zygmunt Solorz-Żak u prezydenta Bronisława Komorowskiego
prezydent.pl

Prezydent zapoznał się także z powodami, dla których dotychczasowe mecze MŚ nie były dostępne na antenie otwartej. Zauważył jednocześnie, że z racji skali wydarzenia i efektownej gry biało-czerwonych, mistrzostwa stały się w Polsce czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym.

"Uznając argumenty Prezydenta RP oraz doceniając wagę społeczną wydarzenia, Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta RP" - przekazała stacja w przesłanym PAP po spotkaniu komunikacie.

"Odpowiadając na apel Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego i uznając zawarte w nim argumenty, że finał mistrzostw świata w siatkówce z udziałem Polaków to ważne społecznie wydarzenie, zdecydowaliśmy, że pokażemy ten mecz na otwartej antenie Polsatu, jeśli nasza reprezentacja wygra dzisiejszy półfinał, czego wszyscy sobie szczerze życzymy" - wyjaśnił cytowany na stronie Polsatu Sport Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Kilka godzin później Polacy pokonali Niemców w półfinale, a w niedzielę pokonali Brazylię w meczu o złoto. Już po finale prezydent Komorowski publicznie podziękował właścicielowi telewizji.

Prezydent: "dziękuję piłkarzom"...."dziękuję Piotrowi Solorzowi"....sporo podtekstów jak na 2 zdania :)


Po raz pierwszy temat zakodowania meczów mundialu w publicznej dyskusji pojawił się pod koniec lipca, gdy o problemach ze znalezieniem sponsora transmisji poinformował dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita. Prowadzono wówczas m.in. rozmowy z ministerstwem sportu, ale resort wykluczył włączenie się w finansowanie imprezy w tym zakresie.

Polsat złożył ofertę sprzedaży praw telewizyjnych innym ogólnopolskim stacjom. Do rozmów miała przystąpić tylko Telewizja Polska, ale strony nie doszły do porozumienia.

Tydzień później stacja podała, że w kanale otwartym udostępniony został tylko mecz otwarcia na Stadionie Narodowym, a pozostałe w specjalnie stworzonych zakodowanych kanałach.

W kolejnych dniach pojawiały się informacje, że dostęp do transmisji będą mieli abonenci Cyfrowego Polsatu (bezpłatnie) oraz niektórych telewizji kablowych (za dodatkową opłatą), które doszły po porozumienia z właścicielem praw.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane