Czytasz dzięki

Producenci gier szturmują giełdę

opublikowano: 26-05-2020, 22:00

Do długiej kolejki spółek z gorącej branży, które zamierzają wejść na giełdę, dołączył Simteract. Najpierw sięgnie po 3,5 mln zł z emisji.

Deweloper gier z gatunku premium indie simulation ma na koncie kilka udanych projektów i międzynarodowe kontakty. Przymierza się też do debiutu na NewConnect. Emisja akcji planowana jest na III kwartał 2020 r., debiut — jeszcze w tym roku.

— Kończymy przekształcenie w spółką akcyjną. Szacujemy nasze potrzeby inwestycyjne na około 3,5 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, chcielibyśmy trafić na NewConnect jeszcze w tym roku — mówi Marcin Jaśkiewicz, prezes spółki.

Strategia spółki zakłada produkcję własnych gier i współpracę z wydawcami.

— Chcemy być kojarzeni z segmentem premium. Produkcja gier jest dla nas działalnością kluczową. W zeszłym roku podpisaliśmy kontrakt ze spółką Nacon z grupy Bigben Interactive. Drugim projektem jest Carpool Simulator. Planujemy grę wydać zarówno na PC, jak i na konsolach — dodaje Marcin Jaśkiewicz.

Zdaniem prezesa spółki gry symulacyjne sprzedają się całkiem dobrze. Wstępne plany zakładają sprzedaż ok. 250 tys. kopii Carpool Simulator, a gra ma pojawić się na rynku w 2022 r. Budżet produkcji szacowany jest na około 3 mln zł. Większość udziałów w spółce należy do założycieli. Marcin Jaśkiewicz kontroluje 38,2 proc. walorów, a Grzegorz Ociepka 25,5 proc. Simteract będzie jedną z co najmniej kilkunastu spółek z branży gier, które w najbliższych miesiącach spróbują wejść na giełdę. Na główny rynek zmierza Gaming Factory, która ma w portfelu udziały w około 20 spółkach. Na NewConnect chce wejść natomiast m.in. Drago Entertainment, spółka, która w 2019 r. zebrała w crowdfundingu 1,3 mln zł.

Inna firma, która przeszła tę ścieżkę, to Detalion Games. Firma liczy na debiut na NewConnect w 2020 r. Przez zbiórkę udziałową startował też Atomic Jelly, wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu jest już złożony na GPW. Na drodze na giełdę jest też No Gravity Development, spółka, którą w transakcji odsprzedaży części udziałów wyceniono właśnie na ponad 7 mln zł.

Na drugą połowę roku debiut zaplanowało Kool2Play. Inwestorzy prawdopodobnie zobaczą też notowania Noobz from Poland, Ovid Works i Starward Industries. W jesienny debiut celuje Polyslash. Kolejne spółki to Pyramid Games, Play2Chill i Pentacle. Prawdopodobnie w 2021 r. swoje pięć minut na parkiecie będą miały kolejne spółki: Big Cheese Studio, SimulaM, Image Power, Live Motion Games, Woodland Games, Forestlight Games, FreeMind Games, Iron Wolf Studio, Baked Games, President Studio i WarZoneLab.

2 - tyle spółek z branży gier zadebiutowało na NewConnect w 2020 r.

1 - tyle spółek z tej branży weszło na główny rynek.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane